Dołącz do czytelników
Brak wyników

Scenariusze

17 maja 2022

Angielski kreatywnie
Karty pracy do nauki języka

0 454

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest już podstawą nauczaną na każdym etapie szkoły, która jest przydatna w pracy, na wyjazdach czy nawet na co dzień. Jak sprawić by nauka angielskiego była jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza dla uczniów?

„English Worksheets” to zbiór kart pracy opracowanych przez doświadczoną trenerkę języka angielskiego, autorkę wielu artykułów branżowych, podcasterkę i przede wszystkim pasjonatkę nauczania języka – Ewę Ostarek. Podręcznik został podzielony na dwa bloki: gramatykę, która zawiera 6 rozpisanych zajęć oraz słownictwo, zawierające 5 propozycji zajęć. Karty pracy zostały stworzone do pracy z osobami posługującymi się językiem na poziomach A1–B2. Każde zajęcia zostały podzielone na dwie części – pierwszą, zawierającą gotowe do wydrukowania karty przeznaczone dla uczniów i drugą, z odpowiedziami dla nauczycieli. Do wszystkich lekcji ułożono po kilka lub kilkanaście ćwiczeń w różnej formie – występują zadania m.in. z obrazkami, tekstem lub lukami do uzupełnienia.

POLECAMY

Różnorodność oraz kreatywne podejście przy opracowaniu kart, pozwala nauczycielom zaplanować i zorganizować ciekawe dla uczniów zajęcia, dzięki którym w przyjemny sposób przyswoją większą ilość wiedzy.

Kreatywne karty pracy do nauki języka angielskiego możesz znaleźć na stronie naszej księgarni internetowej:

Przypisy