Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuł sponsorowany

7 listopada 2018

Misja Certyfikat
Cztery pososby na naukę słówek do testu z angielskiego IELTS

Twoi uczniowie wyjeżdżają na studia lub do pracy za granicę. Postępują zgodnie z planem. Kolejno wykreślają z niego zadania; wybór centrum egzaminacyjnego – zrobione, data i rodzaj testu – ustalony, sposób nauki – wybrany. Przygotowania bywają żmudne, a nauka słówek wielu osobom kojarzy się z nudnym zakuwaniem z listy. Pokaż im, że to może być przyjemne!

#1 Niech smartphone będzie naprawdę smart

Wielu uczniów nie rozstaje się ze swoim telefonem. Chętnie sięgają po niego jadąc autobusem, lub czekając na kolejne zajęcia na uczelni. Doradź im, żeby wykorzystali ten czas na naukę. Istnieje wiele aplikacji, dzięki którym opanują nowe słownictwo na przykład IELTS WordPower. A może chcieliby tworzyć własne fiszki, rozejrzyjcie się razem za takim narzędziem.

#2 Skojarzenia na mapie

Ta metoda jest bardzo skuteczna i popularna. Może spróbujecie razem? Weźcie duży arkusz papieru, wyznaczcie jego środek. Napiszcie w nim słowo, dodajcie rozgałęzienia, na których końcu umieścicie skojarzenia, dopełnienia, związki frazeologiczne. Twoi uczniowie lubią rysować? Świetnie! Dodajcie rysunki, sięgnijcie po kolorowe długopisy, flamastry czy zakreślacze. Zwróć uwagę, że najskuteczniejsze są pierwsze skojarzenia. Nie przejmujcie się, gdy są one absurdalne. Mapa musi być czytelna przede wszystkim dla osoby, która z niej korzysta.

#3 Piszcie krótkie historyjki

Twoi uczniowie mają poczucie humoru, wyobraźnię, a kreatywność to ich drugie imię? Wybierzcie konkretną liczbę słówek, na przykład 10 i napiszcie krótką historyjkę. W waszej opowieści nie możecie pominąć żadnego z nich. Może być surrealistyczna, absurdalna, zabawna lub smutna… W tym szaleństwie jest metoda na szybkie opanowanie nowego słownictwa.

#4 Shortlista jest lepsza od listy

Niektórzy mawiają, że małe jest piękne. Warto się tym stwierdzeniem kierować tworząc listy do dziennej nauki słówek. Nie powinno się na niej znajdować więcej niż 10 pozycji. Stwórzcie własne fiszki albo zanotujcie je w podręcznym notes...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy