Dołącz do czytelników
Brak wyników

Uniqueskills , Otwarty dostęp

18 czerwca 2021

NR 23 (Czerwiec 2021)

Jak dbać o angielski na wakacjach?

0 423

Słodkie lenistwo. Odpoczynek. Nicnierobienie. Laba od szkoły. To mogą być myśli uczniów na wakacjach. Jak mogą dbać o język angielski podczas wakacyjnego odpoczynku? Przygotowałam kilka sposobów, które możemy podpowiedzieć uczniom. To rzeczy, które możemy przekazać naszym kursantom. Wyobraźmy sobie, że przed nami siedzi nasz uczeń. Co możemy mu zaproponować? 

Jeśli jesteś gdzieś na jakiejś wy­­cieczce, to wykorzystaj tę sposobność. Nie ma znaczenia, czy jest to krótki wyjazd, czy dłuższy. Czy jest to wyjazd bliski, czy daleki. Nawet jeżeli miejsce, do którego jedziesz, nie posiada języka angielskiego urzędowego, to zawsze możesz komunikować się po angielsku i ćwiczyć swój angielski na wakacjach. Poniższe sposoby to łatwe rzeczy, które możesz zrobić, aby zadbać o swój angielski. I nie zajmą Ci dużo czasu!

POLECAMY

Miks różnych materiałów

Będąc w jakimś miejscu, zawsze możesz pójść do informacji turystycznej i wziąć folder lub materiały w języku angielskim. Na ich podstawie możesz zapoznać się z historią danego miejsca, zabytkami, atrakcjami, które są tutaj dostępne. Dzięki temu korzystasz z materiałów realnych, a nie tylko treningowych. Do pracy z takimi tekstami wykorzystaj słownik internetowy albo, jeśli to możliwe, weź ulotkę w języku angielskim i jej wersję w języku polskim. Będziesz wtedy mógł porównywać słowa i frazy, aby lepiej je zapamiętać w kontekście.

Co jeszcze możesz zrobić? Jeśli jesteś w danym miejscu, ale chwilowo nie masz co robić, to wykorzystaj poniższy sposób – eksploruj angielskie materiały. Pewnie znasz dużo materiałów jeszcze ze szkoły. Ale czy zastanawiałeś się nad tym, jakie jeszcze są do odkrycia? Co jeszcze ciekawego czeka na Ciebie? Poczuj się odkrywcą i eksploruj. Możesz zrobić to na kilka sposobów. Skorzystaj z wyszukiwarki Google i wpisz interesujące Cię frazy związane z angielskim i przejrzyj trzy pierwsze strony rezultatów. Zapewne znajdziesz tam różne treści, wśród których będą takie, które będziesz chciał przetestować. Wybierz sobie 3 takie strony internetowe z materiałami i daj sobie czas na to, żeby je przejrzeć. Po pracy z każdą stroną zapisz sobie swoje wnioski i obserwacje. Dzięki temu będziesz wiedzieć, do jakich materiałów warto wracać w przyszłości. Pomyśl o tym w ten sposób, że jest to Twoja inwestycja w lepszy angielski. Nie musisz przecież szukać zasobów internetowych związanych z gramatyką lub czytaniem, ale mogą to być na przykład strony z recenzjami aplikacji do nauki angielskiego, opisem różnych technik dot. tego, jak można uczyć się języka angielskiego. Mogą być też to materiały związane z miejscem, w którym jesteś na wakacjach. Jeśli znajdziesz coś ciekawego, zawsze możesz podzielić się tym z Twoimi znajomymi, tak aby jeszcze więcej osób poznało dane zasoby.

Testuj nowe techniki 

Zapewne masz swoje sposoby na naukę angielskiego. Jeśli jesteś na wakacjach, zawsze możesz je wypróbować na żywo. Jak Ci idzie? Jak się czujesz z mówieniem po angielsku? Czy zastanawiałeś się nad tym, co można ulepszyć, zmodyfikować?

Dużo inspiracji mogą dać Ci nowe techniki i metody nauki. Przetestuj je, a dzięki temu możesz znaleźć swoje ulubione. Dlatego rozszerz swój zasób metod i technik, z których będziesz korzystać podczas nowego roku szkolnego. A teraz możesz je przetestować na wakacjach, od razu. Co prostego możesz przetestować? Sprawdź mapę myśli, mnemotechniki, notatki wizualne, blogi z inspiracjami do nauki angielskiego, inspirujące kanały na YouTube. Dobrze będzie, jeśli zapiszesz swoje uwagi i wnioski w jednym miejscu po testowaniu każdego rozwiązania. Wtedy podczas roku szkolnego, gdy będziesz chciał do czegoś wrócić, zawsze będziesz wiedzieć, jakie były Twoje przemyślenia na ten temat. Nie przekreślaj od razu danej techniki. Może się okazać, że w niedalekiej przyszłości zmienisz zdanie i dane rozwiązanie będzie dla Ciebie interesujące.

Google and spółka

Jeśli chcesz spędzić owocnie czas przed komputerem lub smartfonem, to nic prostszego! Spędź kilkanaście minut z wyszukiwarką Google, żeby podpowiedziała Ci, w jaki sposób możesz uczyć się angielskiego w kreatywny sposób. Możesz także dołączyć do różnych grup na Facebooku, które zajmują się opisywaniem różnych ciekawych sposobów na naukę języka angielskiego. Dzięki temu możesz szukać inspiracji, jak również wymieniać się znalezionymi materiałami lub poradzić się użytkowników grupy w odniesieniu do różnych sposobów nauki języka angielskiego. Będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. W ten...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy