Dołącz do czytelników
Brak wyników

Student Skills Lab

24 października 2018

NR 7 (Październik 2018)

Co i gdzie warto czytać w sieci?

0 124

W tym numerze zaproponuję 10 miejsc w sieci, aplikacji i stron dla uczniów, które pomogą w udoskonalaniu umiejętności czytania. Wszystkie w swojej podstawowej wersji są bezpłatne, niektórych można używać bez zakładania konta, kilka z nich wymaga zalogowania się.

DREAMREADER

//dreamreader.net/


Interaktywna strona do ćwiczenia umiejętności czytania ze zrozumieniem, podzielona na 5 podstron: Easy, Interesting, Fun, Practical i Academic English. Wydarzenia ze świata, współczesne zagadnienia, wyszukiwarka tematów.
Każdej czytance towarzyszy nagranie oraz interaktywny QUIZ. Ponadto istnieje możliwość ściągnięcia pliku PDF z czytanką, quizem i kluczem odpowiedzi (na dole strony).

ALL THINGS TOPICS 

//www.allthingstopics.com/beginning-to-intermediate-reading-lessons.html
//www.allthingstopics.com/reading-practice-quizzes.html

Kopalnia tematycznych czytanek podzielona na poziomy od podstawowego do średnio – zaawansowanego (A1, A2, B1). Teksty dostępne są w formacie PDF, wraz z ciekawymi, różnorodnymi ćwiczeniami sprawdzającymi ich zrozumienie oraz znajomość słownictwa. Czytankom towarzyszą nagrania z możliwością wyboru akcentu amerykańskiego lub brytyjskiego oraz klucz odpowiedzi i dodatkowe źródła wiedzy na dany temat.

NEWSELA

//newsela.com

W podstawowej wersji strony mamy dostęp do tysięcy tekstów na różne tematy. Każdy artykuł można wydrukować w pliku PDF wraz z quizem i kluczem odpowiedzi. Możemy wybrać poziom tekstu (liczba słów) oraz skorzystać z tzw. Power Words (podkreślone na zielono, trudniejsze słowa w tekście, których definicje i nagrana wymowa pojawiają się po kliknięciu w dane słowo). Ponadto, po prawej stronie obok artykułu znajduje się zadanie pisemne (Write) oraz interaktywny Quiz (niestety sprawdzanie odpowiedzi dostępne tylko w wersji PRO).
Po założeniu konta (zalogowaniu się na platformie) istnieje możliwość zakładania wirtualnych klas i przyłączania uczniów, udostępniania zadań domowych (Create Assignment) oraz śledzenia postępów.

FACTITIOUS

//factitious.augamestudio.com/#/

Stronka z krótkimi informacjami/tekstami sprawdzającymi umiejętność krytycznego myślenia i odróżniania fałszywych od autentycznych wiadomości...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Horyzonty Anglistyki"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy