Dołącz do czytelników
Brak wyników

How to… work smarter, not harder – 3 kroki do sukcesu

Artykuły z czasopisma | 23 kwietnia 2021 | NR 22
0 346

Czasami nachodzi mnie refleksja dotycząca warsztatu pracy językowców. Mamy genialne, „światowe” podręczniki, których nie trzeba się wstydzić, posiadamy wsparcie metodyczne od wydawnictw i sztabu szkoleniowców. Na wyciągnięcie ręki posiadamy lektury, narzędzia on- i offline, o których jeszcze niedawno nawet nie śniliśmy. No i wszechwiedzący Internet, w którym „wyguglujemy” i rozwiążemy nawet najbardziej zawiły problem natury wszelakiej. Czy czegoś nam brakuje?

Pewnie to sprawa indywidualna. Niektórzy odpowiedzą: skuteczności, inni – umiejętności organizacji pracy, jeszcze inna grupa będzie poszukiwać zagubionej gdzieś przez lata motywacji wewnętrznej. Czasami zawieszamy się między tym, co ważne i ważniejsze. Pytaniem, które w kółko sobie zadajemy jest: „jak pracować mądrzej, a nie ciężej?”.

POLECAMY

Moja organizacja zadań, czyli „zrobione jest lepsze od doskonałego”

Te słowa „Pani Swojego Czasu” (Ola Budzyńska) doskonale wpisują się w narzędzie, jakim jest Matryca Eisenhowera. Już kilkakrotnie o niej pisaliśmy na łamach Horyzontów Anglistyki w odniesieniu do skutecznej organizacji pracy. Jeśli nagromadzone na naszej liście zadania powodują blo...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Horyzonty Anglistyki"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy