Dołącz do czytelników
Brak wyników

Uniqueskills

11 grudnia 2020

NR 20 (Grudzień 2020)

Jak uczyć się i nauczyć na odległość

0 302

Obecna sytuacja związana z pandemią przynosi kolejne wyzwania dla sektora edukacji w Polsce. Aby pomóc przezwyciężyć trudności związane ze zdalnym nauczaniem, Microsoft dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem, oferując wiedzę, narzędzia i dobre praktyki nauczycieli z całego świata. Dzięki wieloletniej współpracy ze szkołami, samorządami oraz najbardziej innowacyjnymi nauczycielami zrzeszonymi w programie Microsoft Innovative Educator Expert, usługi chmurowe dla edukacji są rozwijane, tak aby spełniały potrzeby uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół i administratorów IT oraz osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo danych w placówkach. Office 365 w planie A1, uwzględniający takie usługi jak Microsoft Teams, to zestaw sprawdzonych i dopasowanych usług do tradycyjnego, jak i zdalnego lub hybrydowego modelu nauczania.

Jak przeprowadzić lekcję online? Jak sprawdzić wiedzę uczniów w cyfrowym teście? Gdzie szukać pomocy i wsparcia technicznego przy wdrażaniu platformy Microsoft Teams dla uczniów i pracowników szkoły? O tym wszystkim można dowiedzieć się, sięgając do biblioteki narzędzi oraz praktyk, które można wykorzystać w uczeniu tradycyjnym, hybrydowym i zdalnym. Usługa Office 365 w planie A1 jest bezpłatna i w pełni dostosowana do pracy zespołowej z uczniami. Platforma zapewnia możliwość wykorzystania Microsoft Teams, czyli wielofunkcyjnej aplikacji do komunikacji, prowadzenia lekcji online, ale także efektywnej pracy w grupach czy współdzielenia treści edukacyjnych; zestaw aplikacji Word, Excel i PowerPoint do tworzenia i edycji dokumentów; aplikację OneDrive do przechowywania i współdzielenia plików w chmurze czy platformę SharePoint, dzięki której uczniowie i nauczyciele mogą – symultanicznie, w ramach jednego dokumentu – pracować w grupach roboczych czy zespołach przedmiotowych.

POLECAMY

Zdalna klasa

Stworzyliśmy przewodnik najlepszych praktyk dla nauczycieli, dyrektorów szkół i administratorów IT, który umożliwia szybkie rozpoczęcie zdalnej nauki. Po utworzeniu wirtualnego zespołu, nauczyciele  mają możliwość zebrania klasy w jednym miejscu online, dodawania wybranych uczniów do zajęć, dzielenia się dokumentami, tworzenia zadań, współpracy w czasie rzeczywistym i wystawiania ocen oraz dostarczania spersonalizowanych informacji zwrotnych w jednym miejscu.
 

Jak zacząć zdalną lub hybrydową naukę?
 • Przeprowadzaj interaktywne dyskusje z klasą, współdziel ekran i zachęcaj uczniów do zadawania pytań za pomocą funkcji czatu.
 • Możesz pokazać film, dzieląc się dźwiękiem z systemu podczas spotkania.
 • Podczas lekcji możesz moderować dyskusję w klasie, dołączając konkretne osoby, czyniąc z uczniów prezenterów lub prowadzących dane zagadnienie.
 • Nagrywaj lekcję, aby uczniowie mogli przejrzeć ją w swoim czasie.
 • Nagrywaj każdą sesję klasową w przypadku, gdy niektórzy uczniowie nie mogą dołączyć do nich podczas sesji na żywo.
 • Do oceniania może posłużyć Microsoft Forms, który daje szansę na stworzenie testów, klasówek lub sprawdzianów
 • Poinformuj swoich uczniów o godzinach pracy i o tym, kiedy mogą się z Tobą skontaktować w razie pyta...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
 • 6 wydań magazynu "Horyzonty Anglistyki"
 • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
 • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
 • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy