Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat numeru

6 sierpnia 2019

NR 12 (Sierpień 2019)

Pomysły na pierwsze zajęcia w roku szkolnym: grupowe zajęcia integracyjne w języku angielskim

0 2349

Pierwsze zajęcia, nawet z grupami, które znamy, wywołują silne emocje. A co dopiero jeśli dostajemy nową grupę, której nie znamy? Początek roku to zawsze wiele wyzwań i mamy prawo do swoich emocji. Proponujemy kilka przykładów zabaw integracyjnych dla grup z różnych przedziałów wiekowych, które możesz dowolnie modyfikować na swoje potrzeby i które są gwarancją dobrej rozrywki oraz zapewnią pozytywne pierwsze wrażenie. Do prawdziwej integracji potrzeba wielu miesięcy, wielu działań i wielu wspólnych przeżyć, ale niech to będzie namiastka i dobry początek. Wszystkie gry i zabawy przetestowałam na moich grupach i cieszą się one naprawdę sporym powodzeniem wśród uczniów.

Musical Chairs

Uczestnicy zabawy ustawiają krzesła oparciami skierowanymi do środka, o jedno krzesło mniej niż osób biorących udział w zabawie. Włącz muzykę i zachęć uczestników do spaceru wokół ustawionych krzeseł. Kiedy muzyka zamilknie, uczestnicy zabawy muszą usiąść na krzesełku. Ta osoba, dla której zabraknie miejsca, odpada (niestety tutaj gra się na odpadanie) i musi odpowiedzieć na jakieś pytanie, np.: What do you like doing?, albo nazwać słowo na karcie obrazkowej, którą pokażesz.

POLECAMY

 

M&M’s Game 

Uczestnicy zabawy siadają w kole i każdy losuje jednego cukierka. Nie pokazuje go pozostałym uczestnikom zabawy. Chodzi o to, aby ukryć kolor. Po kolei każdy z uczestników wymienia przedmioty, które kojarzą się z kolorem jego cukierka, np. grass, leaves, a pozostali uczestnicy odgadują nazwę koloru.

 

What do we have in common?

Każdy z uczestników otrzymuje czystą kartkę, którą dzieli na sześć kwadratów. Każdy kwadrat otrzymuje nagłówek, np. hobby, favourite colour, favourite film. Uczestnicy zastanawiają się nad swoimi odpowiedziami, a następnie szukają osób, które mają takie same odpowiedzi jak oni i wpisują ich imiona pod właściwym nagłówkiem – rozmawiają z każdym uczestnikiem zabawy, zadając pytania, np.: What’s your hobby? What’s your favourite colour? W zależności od poziomu grupy nagłówków może być więcej lub mniej, mog...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Horyzonty Anglistyki"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy