Platformy edukacyjne i fora, które zachęcą twojego ucznia do współpracy z uczniami z całego świata
W grudniowym wydaniu czasopisma Horyzonty Anglistyki czeka na Ciebie wiele merytorycznych artykułów. Koniecznie przeczytaj artykuł pt. "Collaboration i project work", w którym znajdziesz odpowiedź na pytanie dlaczego nie uczymy dzieci krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, a pakujemy w nie wiedzę, którą nie zawsze można wykorzystać w sprawach życiowych, komunikacji z drugim człowiekiem, zarządzaniu czasem, podstawowej przedsiębiorczości czy osobistej księgowości? Znajdziesz też artykuł o wysoko wrażliwych uczniach w klasie, dowiesz się jak wspierać ich funkcjonowanie i rozwój. Nie może również zabraknąć świątecznych tematów ;) Skorzystaj z naszych pomysłów na lekcje w klimacie świątecznym i noworocznym. Zapraszamy do lektury!
JAK WYKORZYSTAĆ REPRODUKCJĘ OBRAZU DO STWORZENIA MATERIAŁU EDUKACYJNEGO
Metoda CLIL, content and languages integrated learning, słusznie cieszy się mianem bardzo skutecznej metody nauczania języka angielskiego. Uczenie języka obcego poprzez ciekawe, ważne, angażujące ucznia treści, uczenie języka niejako mimochodem, przy okazji skupienia uwagi na fascynujących faktach, ambitnych wyzwaniach, wymagających zagadnieniach, po prostu uczenie zintegrowane, czyli używanie języka obcego w nauczaniu przedmiotowym, jest naprawdę bardzo dobrym podejściem.
NIEZBĘDNIK KREATYWNEGO NAUCZYCIELA
W ostatnich latach kreatywność i innowacyjność są wymieniane, obok krytycznego myślenia, jako jedne z najważniejszych kompetencji XXI w. Współczesny świat stawia wymagania, którym sprostać może tylko osoba kreatywna, czyli myśląca w sposób nietypowy, oryginalny, nowatorski, wykraczający poza schematy. Wobec takich wymagań rozwijanie kreatywności w szkole staje się koniecznością. Tymczasem tradycyjny model edukacji temu nie służy, a wręcz obniża twórczy potencjał dzieci. Jak zatem rozwijać w uczniach tę najbardziej pożądaną obecnie umiejętność?
PLATFORMY EDUKACYJNE, KTÓRE ZACHĘCĄ UCZNIA DO WSPÓŁPRACY Z UCZNIAMI Z CAŁEGO ŚWIATA
Współczesne nauczanie języka angielskiego już od dobrych kilku lat nie poprzestaje jedynie na podręczniku, zeszycie ćwiczeń i płycie CD i DVD dołączonej do zestawu nauczycielskiego. Nowocześni nauczyciele języka nowożytnego korzystają coraz częściej z platform edukacyjnych, forów, dzięki którym zachęcają uczniów i uczennice do współpracy z ich rówieśnikami z całego świata, dają możliwość współpracy z native speakerami i pracy z autentycznymi materiałami przygotowanymi często dla osób, dla których język angielski jest pierwszym.
Zawartość dostępna online
Five o'clock
Platformy edukacyjne i fora, które zachęcą twojego ucznia do współpracy z uczniami z całego świata
Handout
Tryby 0–3
In/on/at
Horyzonty anglistyki
Coraz bliżej święta…
Collaboration i project work
Zróbmy sobie prezent! – pomysły na przedświąteczne utrwalanie materiału bez zaglądania do podręcznika
YouTube Shorts
Horyzonty anglistyki
Gramatyczne wyzwania z podziałem na role i zadania
Temat numeru
VISION BOARDS – czyli noworoczne mapy marzeń na lekcji angielskiego
Uniqueskills
Wysoko wrażliwy uczeń w klasie jak najskuteczniej wesprzeć jego funkcjonowanie i rozwój?
Niezbędnik kreatywnego nauczyciela
Jak i kiedy zacząć przygotowania do egzaminów Cambridge YLE oraz co one nam dają?
„Drzewo Wron” – jak wykorzystać reprodukcję obrazu do stworzenia materiału edukacyjnego i pomysłu na lekcję