Akcja kumulacja – przepis na skuteczną powtórkę
W czerwcowym wydaniu czasopisma Horyzonty Anglistyki piszemy o zakończeniu roku szkolnego. Jak go dobrze zakończyć i zaplanować wakacyjne samodoskonalenie? Nowy rok szkolny to także nowe wyzwania, dlatego warto wykorzystać czas wolny, aby przygotować się również do nich. W artykule znajdziesz pomysły na to, co zrobić, aby owocnie zakończyć rok szkolny i jednocześnie przygotować sobie pole do rozpoczęcia nowego. Podpowiadamy również jak przeprowadzić lekcję dotyczącą bezpieczeństwa podczas wakacji, niezależnie od tego, czy wypoczynek odbywa się w domu, w górach lub nad wodą. Zapraszamy do lektury!
LEKCJA Z (U)ŚMIECHEM
Śmiech i uśmiech wiążą się z wydzielaniem tak zwanych hormonów szczęścia, a więc naturalnych endogennych opiatów, wśród których najbardziej znane są endorfiny. Zwiększając poczucie zadowolenia i dobrego samopoczucia, przyczyniają się one jednocześnie do redukcji poziomu hormonów stresu. Wszyscy wiemy, że śmiech jest najlepszym lekarstwem (na wszystko), a jego dobroczynne działanie na cały organizm człowieka – zarówno na umysł, jak i na ciało – jest szeroko udokumentowane. Gdybyśmy śmiali się częściej, byłoby nam w życiu lżej – jak więc wykorzystać (u)śmiech na lekcjach angielskiego?
GOOGLE MAPS NA LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Google Maps najczęściej kojarzy się nam z podróżowaniem. Może być to podróżowanie palcem po mapie, gdy chcemy dowiedzieć się nowych informacji o jakimś miejscu. Możliwe też, że korzystamy z tego rozwiązania, będąc w podróży lub ją planując. Niezależnie od tego, jak korzystamy z map od Google, jest kilka propozycji na to, co możemy z nimi zrobić na lekcji języka angielskiego.
Zawartość dostępna online
Uniqueskills
Akcja kumulacja – przepis na skuteczną powtórkę
TIK na lekcjach angielskiego
Interakcja z wykorzystaniem narzędzi Google
Horyzonty anglistyki
Summer vibes, czyli wakacyjne klimaty na kursach językowych
Egzaminy IELTS i TOEFL – szansa na edukację i pracę za granicą
Five o'clock
Safety first!
Handout
Przysłowia angielskie – teachers' version
Handout
Przysłowia angielskie – students' version
Praca z uczniem ze SPE
The Art Of Teaching Reading, to Dyslexic Students
Otwarty dostęp
"Project Lincoln” jako przykład modułowego projektu uczniowskiego
Horyzonty anglistyki
Google Maps na lekcji języka Angielskiego. Praktyczne połączenie nauki języka oraz wirtualnych wycieczek po świecie
Uniqueskills
Lekcje z (u)śmiechem
Temat numeru
Już za parę dni, za dni parę… Jak zakończyć rok szkolny z uśmiechem na ustach i ze spokojem w sercu